Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak cestu zorganizovat?

 

Pokud se chcete vyhnout české cestovní kanceláři, pak je nutná angličtina nebo ještě mnohem lépe španělština.

My jsme zvolili ekvádorskou cestovní agenturu www.mytripecuador.com. Komunikovali jsme s agentem jménem Eddie Brborich:  info@mytripecuador.com. Tohoto kluka Vám moc doporučujeme, je velice schopný, mluví anglicky, je neustále k dispozici na skype i mailu, zodpoví každou otázku do detailu a ochotně. Nutno říct, že všechno naplánoval moc dobře, vše fungovalo bez problémů, každý na Galapágách měl o nás všechny informace, které měl mít, všechno proběhlo přesně podle plánů. Když měl někde na nás někdo čekat – vždycky tam byl. Eddie se o nás předem zajímal – co nás baví, co ne, v jakých cenových kategoriích se chceme pohybovat…Všechna ubytování (i hostel v Quitu) byla čistá a v pohodě (samozřejmě nejste v Evropě). Kvůli nějakým našim novým požadavkům nebo různým komplikacím několikrát celý itinerář bez problémů přepracoval, vždy nabídl dvě varianty. I v průběhu cesty jsme si skypovali, když jsem řešila zapomenuté boty na lodi – a udělal maximum, aby je pomohl najít. Doporučil, kam zajít ve volný den. Byli jsme při přípravách asi 5 týdnů v podstatě denně v kontaktu – vše se řešilo individuálně – skvělá služba. Peníze jsme posílali předem do Ekvádoru – což jsme měli celkem hrůzu, ale opravdu veškeré služby byly bez problémů zaplacené.

Tento způsob zajištění cesty na Galapágy silně doporučujeme. Cenově se dostanete úplně jinam než s českou cestovkou. Navíc každý jednotlivý den proběhne podle Vaší individuální představy. Mnohé výlety na internetu nenajdete, vyznat se v nabídce vícedenních plaveb (cruise), zkombinovat to s následným potápěním, přejezdem na jiný ostrov a dvěma jednodenními výlety na ostrovy, které nebyly v naší cruise…Tohle by byl při tom, že ne každá galapážská cestovní agentura je v angličtině a národní park má právo kdykoliv změnit itinerář jakékoliv cruise a rušit nebo přesouvat výlety podle potřeb přírody (což se během dvou měsíců před odjezdem skutečně asi dvakrát stalo a my museli překopat úplně jinak celý náš program, abychom viděli vše požadované) – to by byl od počítače v ČR skutečně nadlidský úkol. Myslíme, že se jedná o nejlepší způsob, jak celý výlet zajistit tak, abyste měli jistotu, že uvidíte a zažijete vše, co jste si doma vysnili…

Potkali jsme velké množství lidí, kteří byli na Galapágách „last minute“. To bych moc nedoporučovala ve skupině větší 2-3 lidí. Spíše je to v pohodě zvládnutelné mimo hlavní sezonu.

Last minute můžete koupit buď po příletu do Quita - ve čtvrti Mariqual. Rozhodně nemáte šanci nenarazit hned na několik agentur, které to prodávají – jsou na každém rohu. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že odlet může být hned nebo za 10 dnů a délka může být různá a agentury se významně cenově liší. Každý s kým jsme mluvili a kdo byl na Galapágách tímto způsobem, musel udělat nějaký kompromis – letěli jiný den, než chtěli, byli tam jiný počet dnů, neviděli vše, co si přáli…Cena naší plavby na stejné lodi byla trošku vyšší (asi několik desítek dolarů na celou plavbu).

Druhá možnost je koupit si pouze letenku až na Galapágy (doporučujeme určitě letiště Baltra (a nikoliv San Cristobal) – na ostrově Santa Cruz je více agentur, kde něco seženete a současně se tady „zabavíte“ třeba tři dny, pokud zrovna nebudete mít na daný den program) a řešit vše na místě. Tito lidé dělali ještě větší kompromisy. Potkali jsme hned několik dvojic i jednotlivců, kteří nesehnali na místě žádnou cruise, tak museli jezdit na jednodenní výlety a spát v hotelu – nedostali se tak na vzdálenější ostrovy. Často je komplikované sehnat právě ten výlet, o který stojíte…Jedni Australani nám říkali, že přijeli na Galapágy kvůli cruise, ale nakonec nic nesehnali, tak si týden dělali advanced potápěčský kurs (ne že by to byla nudaJ). Jediný Čech, kterého jsme potkali, zase chtěl jet potápěčskou vícedenní plavbu, ale sehnal jenom cruise….

Skutečně záleží na tom, co od toho čekáte – zda dobrodružnou improvizaci nebo jestli chcete předem vědět, co uvidíte, a mít jistotu, že Vám některé věci prostě neutečou (což byl náš přístup). Taky záleží na tom, kolik máte času…

Výhodou improvizace bude o něco nižší cena, ale ceny cruise, jednodenních výletů, potápění či služeb průvodců jsou prostě nehorázně vysoké, 97% rozlohy Galapág je národní park a do něj se bez průvodce nedostanete – to opravdu nejde. Agentura si samozřejmě vzala provizi, ale vzhledem k množství práce, kterou do toho Eddie vložil, si myslíme, že byla přiměřená tomu, kolik času bychom bez něj na ostrovech strávili vyptáváním po agenturách, zařizováním,…

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ekvádor a Galapágy

(Anet, 22. 9. 2022 14:22)

Ráda bych přidala také pozitivní recenze na organizaci od Eddiho. Při našem plánování cesty do Ekvádoru jsem narazila na tyto stránky a rozhodla jsem se ho oslovit. Bylo to skvělé rozhodnutí.
Eddimu jsme napsali naše očekávání od dovolené a co bychom rádi viděli. Následně zorganizoval vše za nás. Strávili jsme 1 den v Quitu, 3 dny v Cotopaxi (hiking + vyjížďka na koni + výlet k vodopádům), 5 dní v Amazonské džungli a 5 dní na Galapágách. Vše bylo skvěle zorganizováno a jednalo se opravdu o zážitek, na který nikdy nezapomeneme :)
Kdyby vás někoho zajímalo víc podrobností, případně jste se také chystali na cestu do Ekvádoru, neváhejte mě oslovit na instagramu, ráda poradím tipy :):
https://www.instagram.com/anet_pivonkova/

Ekvádor v autě, džungle a Galapágy.

(Martin, 23. 2. 2022 9:00)

Nejlepší dovolená jakou jsem si představoval a to jsem procestoval již téměř celý svět. Nádherná krajina, milí lidé a úžasná flóra i fauna. Skvělý oceán na severu v oblasti Canoa, nádherné hory, úchvatná džungle, kde jsem druhý den zapomněl, že jsem byl před pár dny na Galápágách. A ty jsou jako svatba: jednou, max. dvakrát za život. Jen VIP to mají víckrát. Mohu jen doporučit. Skvělé!!

Galapágy s Eddiem

(Blešky na cestách, 9. 2. 2022 16:15)

Na tuto stránku jsem narazila náhodou při hledání informací o Galapágách, kam jsme plánovali vyrazit. Měli jsme v plánu přiletět, ubytovat se a řešit všechny výlety až na místě. Jenže tady jsem se dozvěděla o Eddiem. Můj první dojem ze všech těch recenzí byl, že si je někdo psal všechny sám a že to fakt s těmi superlativy přehnal. Ale nedalo mi to a napsala mu první opatrný dotaz. A následoval měsíc každodenní vstřícné komunikace s nabídkami, radami, doporučeními, informacemi a výsledek? Za osm dní jsme stihli naprosto neskutečné množství úžasných výletů, nechali se přesvědčit na výletní loď, což bylo zpětně nejdůležitější a nejlepší rozhodnutí a každá koruna za to stála (což se předem těžko chápe). Všichni, kteří se tam o nás měli starat, měli všechny informace a Eddie si od průvodců a recepčních nechával posílat informace, že jsme dorazili a že je vše v pořádku a to i přesto, že byly Vánoce a on sám měl dovolenou a byl na cestách. Znám lidi, kteří byli na Galapágách na vlastní pěst na stejnou dobu jako my a vím, že ten výsledek, co do počtu zážitků, byl nesrovnatelný. Kdybychom tam jeli podruhé, tak i přesto, že už víme, jak to tam chodí a i přesto, že mluvím španělsky, stejně bychom znovu využili jeho služby. Neznáte někdo nějakého podobného "Eddieho" kdekoli jinde na světě?

Perfektní organizace

(Dana a Martin, 13. 2. 2021 10:19)

Na Eddiho jsme narazili na nějakém cestovatelském webu a oslovili ho s požadavkem zprostředkování pobytu a aktivit na Galapágách. Vzhledem k situaci s Covidem 19 na jaře minulého roku, jsme byli nuceni naši připravovanou cestu do Ekvádoru, obsahující i návštěvu Galapágů, přesunout. Eddie bez problému vše přeorganizoval a byl nám nápomocen i se zprostředkováním PCR testů v Guayaquil, které jsou nyní nezbytné k návštěvě ostrovů. Na Galapágách proběhlo vše s naprostou profesionalitou. Naši průvodci byli milí, přesní, informovaní a maximálně ochotní. Eddieho můžeme jen doporučit, skvělá dovolená!

Re: Perfektní organizace

(Jitka, 30. 12. 2021 22:22)

Připravujeme s přáteli cestu na Galapágy, jaro 2022, můžete nám poradit, které ostrovy jste navštívili a doporučit například na kolik dní se Galapágy vidat - 8 dní stačí nebo je to málo? Které z ostrovů určitě nevynechat, tipy na výlety ...
díky Jitka

Re: Re: Perfektní organizace

(Zdenka, 29. 1. 2022 22:29)

Dobrý den,také plánujeme s manželem Ekvádor na měsíc (duben), z toho cca týden Galapágy. pokud plánujete cestu také na tento termín a chtěli byste si vyměnit nějaké informace, popř.neco naplánovat, můj email:mails@seznam.cz

Parádní dovolená

(Kateřina a Jan, 7. 5. 2020 12:50)

Krásná bezproblémová dovolená. Každý maličký zádrhel byl Eddiem hned po telefonu vyřešen. 5 dní v Quitu s výlety, 4 dni v džungli a 10 dní na Galapágách. jediný problém byl se zpožděním letadel směrem domů, ale i tady jsme byli s velkou porcí štěstí úspěšní. Vraceli jsme se 16.3.2020 na začátku pandemie koronaviru. Doma teď máme spoustu času vzpomínat jak bylo na dovolené v Ekvádoru krásně.
Moc doporučujeme :)

Pět ostrovů na Galapágách

(Hanka a David, 18. 3. 2020 9:57)

S Eddiem jsme plánovali cestu zhruba měsíc dopředu. Na maily odpovídal velmi rychle (téměř 100% tentýž den), se vším pomohl, i s těmi pár výlety, které jsme si organizovali sami. Měli jsme většinou perfektní průvodce, takže jsme se díky nim mohli setkávat s místními ochránci přírody - mohli jsme opravdu prozkoumat místní ochranu mořských želv a celkově Galapág, což byl jeden z našich cílů. Ubytování, doprava, jídlo,... vše bylo v pořádku, takže určitě doporučujeme!

Galapágy + Amazonie

(Anna, 14. 2. 2020 12:26)

Eddie nám pomáhal s organizáciou našej dovolenky na Galapágach a v Amazonke. Program sme riešili cca 3 mesiace vopred, cestovali sme v období január 2020. Na mieste prebehlo všetko bez problémov. Eddie nám i v priebehu pobytu písal vždy deň vopred, keď sme sa mali niekde s niekym stretnúť a aj hneď po programe, či prebehlo všetko v poriadku.
Pokiaľ chcete mať istotu v itineráry vašej dovolenky a všetko vopred pripravené - určite odporúčam osloviť Eddieho.

My trip to Ecuador

(Irena, 20. 1. 2020 1:03)

S cestovni kancelari My trip to Ecuador jsme byli rovnez spokojeni. Vse probehlo hladce. Ocenuji hlavne trpelivost Eddieho, ktery se nam velmi detailne venoval.

Ekvádor ve 3 týdnech (Galapágy a pevnina)

(Standa, 8. 1. 2020 21:26)

Všechny naše výlety řeším tak, že si najdu místního "poradce", zprostředkovatele. Takhle jsme řešili i tento výlet a po krátkém hledání jsem dostal doporučení na Eddiho Brboriche. Eddie je velmi ochotný a jakékoliv naše přání dokázal naplnit. Pomáhal nám i s věcmi, které jsme si zajišťovali sami. Můžu opravdu jen doporučit, jeho služby jsou opravdu až překvapující.

Galapágy 12 dní

(Miroslav Roubínek, 14. 3. 2019 20:41)

se službami Eddiho jsme byli naprosto spokojeni. Problémy se objevily v podstatě dva.

První se týkal špatné informace od našeho průvodce ohledně místa našeho odjezdu na Severní Seymour. Druhý problém byl, když nedorazila v dohodnutou hodinu paní, co nám zajišťovala výlety na Espaňolu a k Leon Dormido.

Oba problémy byly prostřednictvím Eddiho rychle vyřešeny. Jinak cesta probíhala naprosto bez komplikací. S naplánováním i průběhem cesty jsme byli velmi spokojeni. Vše fungovalo perfektně.

Cestovní kancelář TripEcuador můžeme jen doporučit. Pro Evropany zvyklé na dochvilnost můžeme říci, že právě tato pro nás důležitá okolnost byla v pohodě, stejná jako v České republice.

Eddie Brborich zařídil vše k naší naprosté spokojenosti.

Cuyabeno a Galapagy

(Jana , 26. 2. 2019 16:34)

TripEcuador nam sprostredkoval skvele zazitky v Ecuadore. Pomohli nam s vyberom 4 dnoveho tripu v Cuyabeno national park a taktiez s vyberom cruise na Galapagoch. V oboch pripadoch, sme boli nadsene ubytovanim, vedomostami sprievodcov, ako aj celkovo s programom a aktivitami. Komunikacia predchadzajuca ceste bola absolutne profesionalna, jasna, promtna a odpoved sme dostali vacsinou obratom. Akekolvek otazky boli zodpovedane a po prichode do Ecuadoru bolo vsetko zariadene na 100%. nestalo sa nam, ze by o nas niekde nevedeli. vsetky potrebne dokumenty k transport a lebo k ucasti na pobyte nas cakali v mieste ubytovania, a dostali sme ich taktiez mailom alebo / a cez wapp. Rozhodne doporucujem

další spokojení cestovatelé:)

(Míša, 13. 2. 2019 16:57)

Na základě tohoto webu jsme také využili služeb Tripecuador a Eddiho Brboriche, a nemůžeme nic jiného než chválit. Příprava fungovala perfektně, Eddie posílal různé možnosti, z kterých jsme vybírali, reagoval vždy rychle. Platbu nám potvrdili, jakmile dorazila (nemusíte se bát, dle instrukcí jsme zaplatili na US účet a vše hladce proběhlo), na místě pak vše probíhalo podle itineráře, který jsme měli připravený a který vždy specifikoval časy příjezdu taxíků apod. Nikde jsme neměli pocit, že potřebujeme pomoc někoho jiného, i přesto, že neumíme španělsky, díky službám zajištěným Eddiem bylo vše jednoduché. Pokud se zajímáte o Ekvádor, což je mimochodem strašně pestrá země s milými lidmi, určitě doporučuji Eddieho pomoc. A mimochodem pokud zvažujete cruise, Eddie nám nabídl katamarán Alya v promoakci 2 za cenu jednoho, a to je tedy opravdu luxusní loď se službami na nejvyšší úrovni. Opět nelze než doporučit...

Tripecuador agency

(David, 7. 2. 2019 10:19)

Připojuji doporučení cest.agentury Tripecuador pro plánování cesty do jungle nebo výletů na Galapágách. Vše proběhlo bez problémů, Eddie reaguje téměř okamžitě a zařídí všechny vaše požadavky. Ještě jednou díky.

zkusenost s Eddiem

(lenka Walterova, 12. 12. 2018 0:01)

Náš třítýdenní pobyt v Ecuadoru a na Galapágách byl významně ulehčen cest. agenturou Tripecuador- zajištení veškerých námi požadovaných služeb proběhlo bez problemu, _Trochu jsme se obávali poslat peníze dopředu k uhrazení služeb - plavba a letenka na Galapagy, pobyt v džungli- ale vše bylo zajišteno a zamestnanci agentury- především Eddie Brborich a jeho kolega Patricio- byli kdykoliv na telefonu neb mailu. Lze kazdopadne doporučit. Pokud nemluvíte španělsky, je výhoda jejich dobrá znalost angličtiny. S nimi je každopádně dovolená nejen dle Vašich představ, ale i o hodně levnější než s českou cestovkou. Cestovali jsme ve dvou a pohodově. Lenka a Mirek, cesta listopad 2018

Podekovani

(cestovatelskepribehy.cz, 4. 5. 2018 10:24)

Ahoj a dekuji za skvely clanek! S agentem Eddiem Brborichem jsme byli na Galapagoch a diky Vasemu doporuceni jsme si uzili skvely advanture ! Vse jsme si s pres nej objednali, zaplatili a absolvovali 3 dny na oceanu. Jeli jsme s Eden Yate na Floreanu a Espaňolu. Fakt muzu kazdemu jenom doporucit :)

zkušenost s mytripem

(luděk, 2. 3. 2018 15:00)

Ahoj všem cestovatelům.
Eddieho jsme oslovili celkem pozdě, asi 3 měsíce před odletem. Pomohl nám s výletem na Galapágy a zařídil vše o co jsme žádali, samozřejmě vč. odpovědí na naše dotazy. Vřele doporučujeme. Luděk, Helena, Bára, Jirka
P.S. Doporučení: Zaplaťte si několikadenní plavbu, jednodenní výlety jsou opruz, strávíte většinu dne v speedboatu. Zkušenost máme s obojím. A abych nezapomněl - je to bomba!

Jarní prázdniny na Galapágách

(Michaela, 30. 5. 2017 16:57)

Dobrý den,
ráda bych touto cestou poděkovala za Váš skvělý blog, který nám před cestou pomohl zodpovědět spoustu otázek a zároveň také za kontakt na Eddieho. V dubnu jsme se vrátili z týdenní cesty po Galapágách, měli jsme k dispozici pouze čas v období jarních prázdnin. Žijeme na Floridě, cestování tudíž nebylo tak náročné. S výběrem té správné varianty plavby jsem se obrátila právě na Eddieho a vše bylo naprosto perfektní. Eddie nám našel plavbu dle našich přání a představ a i s ohledem na velmi krátký čas jsme z cesty vytěžili maximum.

Ještě jednou děkuji, Eddieho a jeho cestovní kancelář mohu jen vřele doporučit...

S pozdravem
Michaela

Nejlepší dovolená

(Ondřej, 6. 8. 2016 22:53)

Stejně jako ostatní připojuji velké díky za tip na Eddieho! Zrovna jsme se vrátili z pětadvacetidenního pobytu v Ekvádoru a na Galapágách. Celou cestu jsme připravovali s Eddiem pár měsíců (on sám by to zvládl mnohem rychleji, jen my jsme trochu bojovali s časem na přípravu :-) ). Jakékoli naše připomínky okamžitě zapracoval a předložil několik variant.
Cestovali jsme do Quita, pak do Coca a džungle, poté zpět do Quita a pokračovali do And (Quilotoa a Cotopaxi), a poté zpět přes Quito na Galapágy, kde jsme navštívili celkem 12 ostrovů.
Stejně jako většina lidí jsme i my měli na začátku trochu obavy z předplatby, nicméně vše proběhlo bez sebemenších problémů (doporučuji platbu bez poplatků přes Exchange.cz a do Eddiho ekvádorské banky - ne do U.S., kde si banky účtují např. i 40 USD za jeden převod).
S Eddiem jsme se setkali osobně a naše zkušenosti s ním jsou naprosto perfektní.
Připravuji o celé cestě vlastní stránky a pokud paní Iva svolí, umístil bych zde na ně link. Rád zodpovím i případné dotazy. 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 2
Celkem: 258281
Měsíc: 4456
Den: 162