Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdy jet?

Tuto otázku jsem na ostrovech položila hned několika lidem. Internetové servery sice tvrdí, že jet lze kdykoliv a s tím bych určitě souhlasila. Ale na Galapágy se jezdí většinou jen jednou za život…tak je možná dobré dát na rady od místních. Nedoporučuje se červen-srpen kvůli ohromnému náporu amerických turistů (u místních guidů krajně neoblíbených, ovšem nejpočetnějších). Podle jednoho z guidů kvůli počasí není úplně nejlepší volbou ani září a říjen. Ovšem naši nakonec jeli právě na přelomu září a října a byli zcela spokojení - podle jejich popisu se počasí od našeho listopadového v podstatě nelišilo.Na Galapágách se během roku střídá suché a mokré období. My jsme tady byli v průběhu suchého období v listopadu. Počasí bylo ideální – většinou 22 - 25°C, jednou za celou dobu lehce mrholilo, jinak žádné srážky. Většinu času bylo pod mrakem, na pár hodinek denně prosvitlo slunko. To považuju za velkou výhodu. Galapágy jsou o poznávání, procházkách, výletech…při slunečném počasí to hodně pálilo (a spalovalo). Většinou jsme chodili oblečení kraťasy a triko, občas jen nátělník, ale slunko má neskutečnou sílu – takže ramena hned spálené, i když jsem je několikrát denně přemazala krémem padesátkou…Takže většinu času s šátkem proti slunci na hlavě a často i kolem krku…Teplota vody je poměrně nízká do 23°C, spíš míň. Podobné počasí, jaké jsme měli my v listopadu, vydrží až do počátku roku, kdy pomalu přichází mokré období a zvyšuje se teplota vzduchu i moře. Dostavují se srážky, ale podle guidů nijak neomezují turisty v programu. Srážky trvají do půl hodinky za den, maximálně hodinu a jinak svítí slunce. Je tak o pět stupňů více než v suchém období. Osobně si nedovedu představit, že by třeba výšlap na vulkány na Isabele byl ještě příjemný, kdyby bylo o pět stupňů více, ale to má asi každý jinak…Výhoda mokrého období je v tom, že všechno je zelené, což jsme na některých ostrovech vůbec nezažili. Listnaté stromy byly za našeho pobytu úplně holé, pro potápěče dodám, že voda je kalnější než na jaře, ale i přesto byly ponory naprosto dokonalé. To jsou asi jediné nevýhody. Na podzim a až do Vánoc je na Galapágách asi čtvrtina turistů než potom na přelomu roku a během jara (o létě ani nemluvím). Podle mě však bylo i mimo sezonu turistů tak akorát – když jsme byli „v civilizaci“ a na „nejturističtějších“ místech bylo jich už skoro na horní hranici příjemnosti…Osobně bych doporučovala oželet zeleň (i když si uvědomuju, jak krásná musí být) ve prospěch většího klidu v přírodě (někteří turisté se vážně neumí chovat a dokážou to docela znepříjemnit). Když to shrnu, máte v podstatě dvě vhodné možnosti podle Vaší „nátury“:

·         Září– prosinec – chladnější počasí, bez srážek, častá oblačnost, chladnější voda, méně turistů, holé stromy

·         Leden – květen – větší horko, srážky, zelené stromy, teplejší a průzračnější voda, více turistů

Z našeho pohledu převládla jedna věc - je nádherné mít leguána či želvu „jen pro sebe“…

Pro potápěče dodám, že na stránkách, které jsou níže v odkazu, doporučují přijet za potápěním v období červen – listopad, ale náš divemaster, který se tady potápí roky, tvrdil, že na jaře je voda nejčistší a že nejlepší potápěčský měsíc je podle jeho názoru únor. Více informací bohužel nevím, ale listopadové potápění bylo úžasné.

 

 

Přehled počasí během roku:

 

http://www.galapagosislands.com/galapagos-resources/galapagos-weather.html

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(LatonyaUnefs, 26. 3. 2018 6:06)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 4
Celkem: 145631
Měsíc: 1864
Den: 57