Jdi na obsah Jdi na menu
 


Quito - Petrovy dojmy

Quito

Přesně jak nám říkala Iva s Vojtou, Quito je velikánská aglomerace rozložená na prudkých horských svazích, kdy výškový rozdíl mezi nejvyšším a nejníže položeným místem je cca 800m. Přiletěli jsme 16.10.2013 odpoledne a pršelo a byla bouřka (jako je zde asi obvyklé). Přistáli jsme na novém letišti na okraji města. Cesta do centra přes ucpané silnice trvala cca 90 min. (Při odletu jsme ráno jeli cca 45min.) Cestou jsme viděli, že stavějí novou dálnici, která transfér do centra výrazně zkrátí. Ubytování v NU Hotel je na místní poměry velmi slušné. Lépe a levněji než v hotelové restauraci se najíte v restauraci Magic, která je hned vedle našeho hotelu.

Ráno 17.10.2013 jsme již o půl sedmé byli na snídani. Vstávání nám s ohledem na sedmihodinový časový posun nedělalo problémy. Po snídani jsme se krátce prošli po čtvrti Maruascal a před devátou nás taxíky ( 5 USD ) zavezly k lanovce. Pomalou kabinkou jsme se vyvezli do nadmořské výšky 4200m na úbočí sopky Pichincha, která se tyčí přímo nad městem. Měli jsme štěstí a tak jsme udělali krásné snímky nejvyšší činné sopky světa Cotopaxi ( 5850 m). Dokonce na ní byly zřetelně vidět roztáté sněhové skvrny, přesně jak se píše v průvodcích. Přestože jsme věděli, že jsme na rovníku,všichni jsme podcenili mazání a během vycházky do cca 4300m jsme se všichni za dvě hodiny pěkně spálili… Výhledy však opravdu stály za to ! Taxi (5USD) nás odvezlo do Centro Historico. Prošli jsme několik památek a hlavně očumovali atmosféru města. Po návratu do hotelu jsme byli na indiánském trhu, cca 500 m od hotelu. Domorodí  Indiáni zde prodávali jejich typické výrobky. Pěkné, netradiční, ale pro nás turisty dosti předražené.

Hlavní dojmy z Quita:

-          Hodně zajímavé je staré město, kde pozorujete běžné obyvatele.

-          Překrásný byl výlet lanovkou. Kdyby bylo více času, tak by to stálo za větší tůru. Pozor však na odpolední bouřky.

-           Hodně rozlehlé, s ulicemi přeplněnými smradlavými auty. Úžasné jsou výkony policistů na křižovatkách. Připadlo nám, že policisty náborují v amazonské džungli. Jejich píšťalky, kterými  dirigují řidiče, zpívají hlasy tropických ptáků.

-          Myslím, že jeden den na  město byl dost ve chvatu, ale více jak dva celé dny ve Quitu by už až příliš.  

Večer balíme a ráno 18.10.2013 v 6:30 se přesouváme na letiště. Odtud pak s mezipřistáním v Guayaquilu letíme na Baltru, kde je jedno ze dvou Galapážských letišť. Tyto řádky dopisuji nad Pacifikem a za chvíli nám již začíná dovolená snů!!!  

 

 
 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 2
Celkem: 145633
Měsíc: 1865
Den: 57