Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak cestu zorganizovat?

 

Pokud se chcete vyhnout české cestovní kanceláři, pak je nutná angličtina nebo ještě mnohem lépe španělština.

My jsme zvolili ekvádorskou cestovní agenturu www.mytripecuador.com. Komunikovali jsme s agentem jménem Eddie Brborich:  info@mytripecuador.com. Tohoto kluka Vám moc doporučujeme, je velice schopný, mluví anglicky, je neustále k dispozici na skype i mailu, zodpoví každou otázku do detailu a ochotně. Nutno říct, že všechno naplánoval moc dobře, vše fungovalo bez problémů, každý na Galapágách měl o nás všechny informace, které měl mít, všechno proběhlo přesně podle plánů. Když měl někde na nás někdo čekat – vždycky tam byl. Eddie se o nás předem zajímal – co nás baví, co ne, v jakých cenových kategoriích se chceme pohybovat…Všechna ubytování (i hostel v Quitu) byla čistá a v pohodě (samozřejmě nejste v Evropě). Kvůli nějakým našim novým požadavkům nebo různým komplikacím několikrát celý itinerář bez problémů přepracoval, vždy nabídl dvě varianty. I v průběhu cesty jsme si skypovali, když jsem řešila zapomenuté boty na lodi – a udělal maximum, aby je pomohl najít. Doporučil, kam zajít ve volný den. Byli jsme při přípravách asi 5 týdnů v podstatě denně v kontaktu – vše se řešilo individuálně – skvělá služba. Peníze jsme posílali předem do Ekvádoru – což jsme měli celkem hrůzu, ale opravdu veškeré služby byly bez problémů zaplacené.

Tento způsob zajištění cesty na Galapágy silně doporučujeme. Cenově se dostanete úplně jinam než s českou cestovkou. Navíc každý jednotlivý den proběhne podle Vaší individuální představy. Mnohé výlety na internetu nenajdete, vyznat se v nabídce vícedenních plaveb (cruise), zkombinovat to s následným potápěním, přejezdem na jiný ostrov a dvěma jednodenními výlety na ostrovy, které nebyly v naší cruise…Tohle by byl při tom, že ne každá galapážská cestovní agentura je v angličtině a národní park má právo kdykoliv změnit itinerář jakékoliv cruise a rušit nebo přesouvat výlety podle potřeb přírody (což se během dvou měsíců před odjezdem skutečně asi dvakrát stalo a my museli překopat úplně jinak celý náš program, abychom viděli vše požadované) – to by byl od počítače v ČR skutečně nadlidský úkol. Myslíme, že se jedná o nejlepší způsob, jak celý výlet zajistit tak, abyste měli jistotu, že uvidíte a zažijete vše, co jste si doma vysnili…

Potkali jsme velké množství lidí, kteří byli na Galapágách „last minute“. To bych moc nedoporučovala ve skupině větší 2-3 lidí. Spíše je to v pohodě zvládnutelné mimo hlavní sezonu.

Last minute můžete koupit buď po příletu do Quita - ve čtvrti Mariqual. Rozhodně nemáte šanci nenarazit hned na několik agentur, které to prodávají – jsou na každém rohu. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že odlet může být hned nebo za 10 dnů a délka může být různá a agentury se významně cenově liší. Každý s kým jsme mluvili a kdo byl na Galapágách tímto způsobem, musel udělat nějaký kompromis – letěli jiný den, než chtěli, byli tam jiný počet dnů, neviděli vše, co si přáli…Cena naší plavby na stejné lodi byla trošku vyšší (asi několik desítek dolarů na celou plavbu).

Druhá možnost je koupit si pouze letenku až na Galapágy (doporučujeme určitě letiště Baltra (a nikoliv San Cristobal) – na ostrově Santa Cruz je více agentur, kde něco seženete a současně se tady „zabavíte“ třeba tři dny, pokud zrovna nebudete mít na daný den program) a řešit vše na místě. Tito lidé dělali ještě větší kompromisy. Potkali jsme hned několik dvojic i jednotlivců, kteří nesehnali na místě žádnou cruise, tak museli jezdit na jednodenní výlety a spát v hotelu – nedostali se tak na vzdálenější ostrovy. Často je komplikované sehnat právě ten výlet, o který stojíte…Jedni Australani nám říkali, že přijeli na Galapágy kvůli cruise, ale nakonec nic nesehnali, tak si týden dělali advanced potápěčský kurs (ne že by to byla nudaJ). Jediný Čech, kterého jsme potkali, zase chtěl jet potápěčskou vícedenní plavbu, ale sehnal jenom cruise….

Skutečně záleží na tom, co od toho čekáte – zda dobrodružnou improvizaci nebo jestli chcete předem vědět, co uvidíte, a mít jistotu, že Vám některé věci prostě neutečou (což byl náš přístup). Taky záleží na tom, kolik máte času…

Výhodou improvizace bude o něco nižší cena, ale ceny cruise, jednodenních výletů, potápění či služeb průvodců jsou prostě nehorázně vysoké, 97% rozlohy Galapág je národní park a do něj se bez průvodce nedostanete – to opravdu nejde. Agentura si samozřejmě vzala provizi, ale vzhledem k množství práce, kterou do toho Eddie vložil, si myslíme, že byla přiměřená tomu, kolik času bychom bez něj na ostrovech strávili vyptáváním po agenturách, zařizováním,…

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Eddie je člověk na svém místě

(Jitka, 30. 9. 2015 8:31)

Ahoj,
v září 2015 jsme podnikli další cestu do exotiky - tentokrát jsme zvolili Galapágy+Ekvádor. Na základě kladných hodnocení a doporučení z těchto stránek (autorům děkujeme) jsme poprosili o pomoc se sestavením programu a potřebnými rezervacemi Eddieho. Tento člověk je neuvěřitelně schopný a ochotný. Přes veškeré naše neustálé dotazy, připomínky a úpravy programu s námi měl úžasnou trpělivost, na vše reagovat obratem, nic pro něj nebyl problém a celá cesta se vydařila na jedničku. Pokud se chystáte stejným směrem, obraťte se na Eddieho, nezklame vás!

Díky za tip - Eddie funguje na 100% !

(Hanka, 22. 6. 2015 2:00)

Měli jsme naplánovanou 3týdenní cestu po Kolumbii a Ekvádoru, Galapágy jsme přidali jako bonbónek - měli jsme na ně pouhých 5 dní, mysleli jsme, že to zorganizujeme sami na místě, ale asi 2 týdny předem jsme pochopili, že když máme tak málo času, nemůžeme ho strávit improvizováním s nejistým výsledkem - oslovili jsme tedy Eddieho agenturu - díky velmi za tip - a do 5 minut jsme s Eddiem komunikovali skypem i přes FB, těch našich pouhých 5 dní nám pomohl maximálně využít, nabídl nám podrobný itinerář, který jsme rádi využili. Promptně se vyřešil problém se zapomenutým IPhonem v hotelu na Isla Isabela, když už jsme byli na Santa Cruz, při návratu jsme zmeškali let v Guyaquil ... - nic nebyl problém. Eddieho agenturu také můžeme vřele doporučit.

výborná dovolená

(Veronika, 26. 11. 2014 12:20)

Ahoj, letos v říjnu jsme byli v Quitu a na Galapágách, vše jsme zařizovali díky Vašemu doporučení přes http://www.mytripecuador.com/ s Eddiem. Vše bylo perfektní, cestu jsme měli naplánovanou od příletu do Quita až po samotný odjezd a vše bylo uskutečněno, tak jak jsme se s Eddiem domluvili. Moc díky za Vaše stránky, že nás inspirovali k tak jedinečnému výletu a našli jsme na nich spoustu užitečných informací. Moc díky ;)

kdy začít plánovat

(Veronika , 22. 12. 2013 16:47)

Dobrý den chci se zeptat, jak moc dopředu je dobré začít plánovat cestu? A ještě bych se chtěla zeptat- na Galapágy není nutné nějaké povinné očkování před odletem?
Díky moc

Re: kdy začít plánovat

(Iva, 28. 12. 2013 15:50)

Dobrý den,

žádné očkování není třeba. Myslím, že abyste měli klid na vymýšlení programu, je dobré koupit letenky cca minimálně 2 měsíce předem a hned začít komunikovat s místní agenturou. Letenky do Quita jsou pak podmínkou pro řešení samotného programu na Galapágy . Pokud rádi cestujete tak, že program řešíte na místě - stačí koupit letenky do Quita a vše ostatní se dá doladit až tady.

Plánovanie cesty s Eddie Brborich

(Radoslav, 11. 11. 2013 21:10)

Chcem potvrdiť, že komunikácia s Eddie je skvelá. Cenovo je ponuka od Eddie o desiatky percent výhodnejšia než sme dostali od cestoviek na slovensku a čechách. Nehovoriac o tom , že pre Eddie bola každá naša predstava výzvou, ktorú bravúrne zvládol. Doporučujem. 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 143865
Měsíc: 1655
Den: 62